MGM Baltic teikia vieną plačiausiai naudojamų spaudos būdų – šilkografiją, kuri leidžia atlikti spaudą, apipavidalinti gaminius, pagamintus iš bet kokios medžiagos.  

Šilkografija – patvarus ir ilgaamžis spaudos būdas

Šilkografija, dažnai dar vadinama trafaretine spauda, pasižymi tuo, kad leidžia vaizdą pernešti per trafaretą ant bet kokio norimo gaminio ir išsiskiria spaudos ilgaamžiškumu bei patvarumu.

 • Šilkografija
  anemptytextlline
 • Šilkografija
  anemptytextlline

 

Šilkografinė spauda suteikia galimybę atvaizduoti ant medžiagos (pavyzdžiui, tekstilės) vaizdą, kuris yra toks pats, kaip nuotraukoje ar kompiuterio ekrane.

Šilkografija leidžia atlikti spaudą ant įvairių medžiagų faktūrų: popieriaus, audinių, įvairių plastikų, medienos, metalų, keramikos, stiklo ir t.t.

Šilkografijos privalumai:

 • spauda nebijo neigiamo aplinkos poveikio, yra atspari trinčiai, vandeniui, saulei, todėl yra tinkama naudoti lauke;
 • galima išgauti specialius spaudos efektus su šviečiančiomis tamsoje ir kitomis medžiagomis;
 • spauda galima ant įvairaus storio, formos bei dydžių medžiagų;
 • storas dažų sluoksnis užtikrina ilgalaikį spaudos reprezentatyvumą;
 • dažų sluoksnis leidžia gaminiui suteikti iškilų reljefą;
 • spalvų ryškumas ir sodrumas;
 • greitas ir paprastas spaudos procesas;
 • ekonomiškumas (mažiems ir vidutiniams tiražams).

Kas geriau: šilkografija ar skaitmeninė spauda?

Šilkografijos darbai už atliktus skaitmeninės spaudos būdu yra pranašesni tuo, kad yra daug atsparesni žalingam aplinkos poveikiui, nes šilkografija atliekama spausdinant UV dažnais. Tokiu būdu pagamintas, pavyzdžiui, automobilio apklijavimas, ilgai išlieka ryškus ir nenublunka.

Šilkografijos spaudai reikalinga PANTONE spalvų paletė, o ne CMYK (naudojama skaitmeninėje spaudoje), todėl spaudos maketas turi būti paruoštas būtent šia spalvų palete.

Šilkografija leidžia panaudoti platesnę spalvų gamą: nuo sidabro, bronzos iki aukso spalvos. Šilkografinė spauda leidžia naudoti iki 12 spalvų gamą.

Skaitmeniniu būtu spauda ant popieriaus yra ribota (popieriaus gramatūra gali būti iki 350 gsm). Tuo tarpu šilkografija nėra ribojama popieriaus storio.

Galime sukurti išskirtinius, specialiai jums sukurtus šilkografijos gaminius. Tam, kad gaminiai dar ilgiau išlaikytų savo išvaizdą, juos dalinai arba pilnai padengiame UV laku.

Šilkografijos spauda ypač tinka didelių tiražų spaudai, kadangi spausdinant šiuo būdu ženkliai sumažėja gaminio savikaina.

Dėl sudėtingesnio atlikimo būdo gaminių su šilkografija atlikimo terminas yra kiek ilgesnis nei juos gaminant skaitmeninės spaudos būdu ir siekia apie 2-3 darbo dienas. Visgi lyginant abiejų spaudos būdų ilgaamžiškumą ir atsparumą – šilkografija tampa kur kas pranašesnė, net ir įvertinus kiek ilgesnį atlikimo laiką.

Šilkografinė spauda pasižymi universalumu

Šilkografija yra universaliai pritaikoma bet kokiems spaudos gaminiams. Šiuo būdu galima logotipų, pavadinimų ir kitų užrašų, įvairių paveiksliukų spauda.

MGM Baltic siūlomos šilkografijos paslaugos išsiskiria aukšta kokybe, nes procesas atliekamas naudojant šiuolaikišką įrangą, geros kokybės dažus ir kitas, pagalbines priemones, kurios užtikrina geriausią rezultatą.

Šilkografijos būdu galima apipavidalinti itin platų gaminių asortimentą.

Mūsų gaminami šilkografijos gaminiai:

 • įvairūs tekstilės gaminiai (marškinėliai, džemperiai, maišeliai, šalikai ir kt.)
 • keraminiai ir stiklo gaminiai (puodeliai, stiklinės, kiti indai);
 • įvairios verslo dovanos, suvenyrai (rankšluosčiai, kaklajuostės ir kaklaskarės, rankinės, magnetukai, žaislai);
 • reklaminiai gaminiai (pilonai, švieslentės, įvairios iškabos, stendai ir stovai bei kt.)
 • popieriaus, kartono gaminiai (vizitinės kortelės, vokai, blankai, atvirukai, kvietimai, padėkos raštai, pakuotės);
 • spauda ant lipnaus popieriaus, lipnios plėvelės, lipdukų (transporto priemonių, vitrinų, langų, interjero ir eksterjero apklijavimas);
 • spauda ant medinių gaminių (dėžutės, žaislai, lentelės).

Siūlome pilną paslaugą

Norite užsisakyti gaminius su šilkografija? Galime pasiūlyti ne tik šilkografijos spaudą ant pasirinkto gaminio, bet ir išskirtinio, specialiai jums sukurto gaminio su šilkografija gamybą.

Mūsų komanda pasiūlys jums tinkamiausią dizaino, techninio išpildymo sprendimą, parinks medžiagą, iš kurios bus gaminamas gaminys, jo formą, dydį, spalvą bei parengs jį šilkografijai, o taip pat atliks šiuo būdu spaudą.

MGM Baltic komanda įgyvendins visą darbą nuo gaminio ir maketo vizualizacijos parengimo, projektavimo iki jūsų gaminio apipavidalinimo šilkografijos būdu bei sumontavimo.

Norėdami užsisakyti šilkografinę spaudą ant pasirinktų gaminių, paviršių, kreipkitės į mus jums patogiu metu elektroniniu paštu info@mgmbaltic.com arba telefonu +37068611145